BaşkentRay’a 2 Yeni İstasyon

BaşkentRay’ı, Yenikent’e kadar uzatacak 13.5 kilometrelik hattın istasyonları belli oldu. İstasyonlardan biri Yenikent’teki Sincan Belediyesi ek hizmet binası önüne, diğeri ise Melih Gökçek Bulvarı üzerindeki Sanayi kavşağına yapılacak.

Sincan-Kayaş arasındaki mevcut hatta yenileme çalışmaları devam eden Başkentray’ın, Sincan’dan Yenikent’e uzatılması ile ilgili detaylar netleşti. Son olarak Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, imar planındaki değişikliği onaylanan 13.5 kilometrelik Yenikent hattında iki yeni istasyon yer alacak. Banliyönün Yenikent’e uzatılmasının ulaşıma büyük katkısı olacağına dikkat çeken Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, “Bu yıl ihaleye çıkılınca 1-1.5 yıl içinde bitirilir” dedi. Başkan Tuna, şunları söyledi: “Başkentray hızla ilerliyor. Yenikent’e uzatılacak kısımdaki istasyonlardan biri kavun pazarının da olduğu Sincan Belediyesi ek hizmet binasının önünde olacak. Bir istasyon da Melih Gökçek Bulvarı’ndaki Sanayi kavşağında olacak. İki istasyon da raylı sistemle Yenikent’e rahatlık getirecek. İhaleye çıkma hazırlıkları devam ediyor, bu yıl içerisinde ihaleye çıkılınca 1-1.5 yıl içinde bitirilir. Başkentray biter bitmez açılacak, Yenikent hattını beklemeyecek. Başkentray projesinin kapsamı Sincan-Kayaş arası. Yenikent banliyö hattı ayrı bir proje.

Banliyönün Adı Yetti

TCDD, Yenikent hattını kendi imkanlarıyla yapıyor. Bitince banliyönün güzergahı Yenikent-Kayaş olacak. Yolcu kapasitesine bağlı olarak seferlerde yeniden düzenlenecek. Yenikent için çok iyi olacak. Banliyönün adı duyulur duyulmaz Yenikent’te bir hareketlenme yaşandı. Arsa fiyatları arttı, yapılaşma hızlandı. Banliyönün adı yetti. Raylı sistem ulaşım noktasında çok önemli. Başkentray’ın geçtiği noktalarda vatandaşlar metroya da bağlanabilecekler. Sincan ve Yenikent adına çok iyi olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.”

Bilgi Alın

Yukarıda verdiğiniz iletişim bilgileri ile 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik uyarınca her türlü ticari iletişim kapsamında, özellikle tarafınıza çeşitli avantajların sağlanıp sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim mesajlarının gönderilmesi amacıyla tarafımızca kullanılmasını, saklanmasını ve paylaşılmasını onaylamış olursunuz.

X